Akne - Sivilce Tedavisi

Akne - Sivilce Tedavisi

 

Cilt içindeki yağ bezlerinin ve eklerinin, kıl folikülü ile beraber olabilen iltihabı durumudur. Bu iltihap cilt yüzeyine açılarak etrafı kırmızı ucu sarı renkli olabildiği gibi kapalı cilt altında hissedilen yumru şeklinde de olabilmektedir.

Akne veya Sivilce  yüz, boyun, sırt, kolların üstü ve omuzlar gibi bölgelerde daha çok oluşur.

Siyah veya beyaz nokta şeklindeki akne lezyonlarına komedon adı verilirken, etrafı kırmızı ucu sarı renkli olabilenlere de püstül, papül vb. denilmektedir. Daha derin olan aknelere ise nodül denilmektedir.

 

Komedonlu ciltlerde Medikal cilt bakımı

Medikal cilt bakımında siyah nokta (açık komedon) veya beyaz nokta (beyaz yağ butonu komedon) boşaltılarak temizlenir. Komedonların çıkarılması cildin kısa sürede düzelmesini sağlarken komedonların iltihaplı akne sivilce ye dönmesi engellenmiş olur. Böylece iltihaplı aknelerden kaynaklanabilecek akne izi oluşması önlenmiş olur.     

Peeling ürünleri ile cildin derinlemesine temizliği, vitamin, antioksidan ve nem veren ürünler yedirilerek korunması sağlanır. Kistik akne sivilcelerde ise kortizon enjeksiyonları yapılabilir.

 

İltihaplı Ciltlerde Bakım
İltihabın düzeyine göre Peelingler (Glikolik Asit ,TCA vb), Fraksiyonel Radyofrekans (Altıniğne RF), Lazer Tedavileri (Karbon Peel, Erbium vb), Kortizon Uygulamaları, A Vitamini İçerikli Kremler kullanılabilmektedir.

 

Akne Sivilce Tedavisinde Yapılan Uygulamalar:

  1. Medikal Cilt Bakımı
  2. Peeling Uygulamaları
  3. Cilt Mezoterapisi
  4. Karbon Peeling
  5. Dermokozmetik Cilt Bakım Ürün Kullanımı

 

İletişim : 03224532100
WhastApp: 05058006525
İnstagram: www.instagram.com/epidermalazer

Adana Akne Sivilce Tedavisi Krem Tedavisi Antibiyotik Tedavisi Hormonal Tedavi Oral isotretinoin A Vitamini Tedavisi Kimyasal Peeling ile Sivilce Akne tedavisi Lazerle Sivilce tedavisi Lazer Karbon Peeling Adana Akne Sivilce Tedavi Merkezi Siyah Beyaz Açık Kapalı Komedon İltihaplı Cilt Bakımı Medikal Cilt Bakımı Adana Seyhan Türkmenbaşı Bulvarı Turgut Özal Bulvarı Kenan Evren Bulvarı Sarıçam Yüreğir Estetik Klinik Güzellik

Okunma 3163 kez